XG-19X054 Armaflex tinsulation hose, insulation thickness 19mm x 54mm
XG-19X054 Armaflex insulation hose 19mm x 54mm
Tax excluded
Armaflex XG-19X054 insulation hose, insulation thickness 19mm x 54mm
length is 2 metres; price is per 2 metres
Highly flexible insulation material with closed cell structure.
High water vapor diffusion resistance
Low thermal conductivity
Fire behavior: self-extinguishing, non-fire conductive, non-dripping
Insulation. This is a Special order, it cannot be returned or canceled after ordering.
Quantity
EXPERT ADVICE
Professionals in refrigeration technology
SINCE 1986
Since 1986 in refrigeration technology
FACTORY GUARANTEE
You have Always genuine manufacturer's warranty
CUSTOMER SERVICE
info@mfmref.com
Description
XG-19X054 Armaflex insulation hose insulation thickness 19mm x 54mm